MICHAŁ BOBER

Language: RU / EN

Michał Bober swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał w rodzinnym Opolu. Początkowo pod okiem wykładowców z Opolskiego Studia Piosenki, następnie kształcił się na warsztatach w kraju i za granicą, m.in. w Moskwie, gdzie przez kilka miesięcy uczęszczał jako wolny słuchacz do Państwowej Wyższej Szkoły Estradowo-Jazzowej.

Wokalista, manager, dziennikarz. Z zamiłowania podróżnik i pasjonat języka i kultury rosyjskiej.

Ukończył studia z języka biznesu na Uniwersytecie Opolskim. W trakcie studiów otrzymał stypendium naukowe, które umożliwiło mu wyjazd do stolicy Rosji. Podczas pobytu w Moskwie, udało mu się pogodzić naukę z uczęszczaniem na zajęcia do Państwowej Wyższej Szkoły Estradowo-Jazzowej, gdzie przez kilka miesięcy pod okiem rosyjskich specjalistów od emisji głosu rozwijał swoje możliwości. Wystąpił gościnnie w programie telewizyjnym, realizowanym w moskiewskim klubie R’n’B. W ciągu ostatnich kilku lat z powodzeniem brał udział w ważnych ogólnopolskich festiwalach, takich jak „Gama” („Złota Dziesiątka”) czy Festiwal Piosenki Greckiej.

Od 2002 roku jest członkiem Opole Gospel Choir. Od kilku lat współpracuje z wrocławskim zespołem FreeWolni, tworzy także wraz z Moniką Wiśniowską duet, którego ciekawe brzmienie już zostało docenione w konkursie „Pejzaż bez Ciebie”, gdzie otrzymali Nagrodę Publiczności. W 2011 reprezentowali także Polskę na jednym z najważniejszych rosyjskich festiwali młodych talentów „New Wave” (Łotwa). Udało im się przebrnąć przez kilka tysięcy zgłoszeń z całego świata i dotrzeć do ścisłego finału. Konkurs trwał kilka dni i był transmitowany przez kanał RTR Planeta. Co roku Festiwal gromadzi przed telewizorami ponad 130-milionową widownię!

Swoją pasją do kultury i muzyki rosyjskiej dzieli się na portalu muzykarosyjska.pl, który stał się pierwszym miejscem informacji w Polsce na temat wschodniego rynku muzycznego. Przeprowadził szereg wywiadów z czołowymi gwiazdami rosyjskiej sceny muzycznej, takimi jak Valeriya, Lew Leszczenko, Nikołaj Rastorgujew (zespół Lube), Dima Bilan, i inni.

Podczas 48. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Michał Bober otrzymał I Wyróżnienie przyznane przez widzów TVP S.A. w głosowaniu SMS w konkursie SUPERDEBIUTY w ramach koncertu SUPERJEDYNEK.

Michał jest także założycielem, członkiem oraz managerem zespołu Soul City, który dotarł do ćwierćfinału programu X Factor (II edycja). Obecnie zespół koncertuje na terenie całego kraju.

POSŁUCHAJ:

„Ta ostatnia niedziela”, 2007 r.

„Radovat”, 2008 r

„Do łezki łezka” – Duet z Moniką Wiśniowską, 2011 r.


ZOBACZ:

„Historia jednej znajomości” – 48. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

„Tak ustroen etot mir”, 2007 r.

KONCERTY:

Posted on 2009, in Michał Bober. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania MICHAŁ BOBER została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: