FlashBACK

FlashBACK to zespół wokalny składający się z młodych artystów z ogromnym doświadczeniem scenicznym. W składzie zespołu znaleźli się związani z Opolem: Beata Guzikiewcz, Joanna Przybyła, Magdalena Wójcik, Michał Bober oraz Łukasz Szczepanik.

Członkowie zespołu poznali się w Opolskim Studiu Piosenki prowadzonym przez Jacka Mełnickiego. Wspólnie pracowali nad warsztatem wokalnym pod okiem najlepszych specjalistów – także na ogólnopolskich warsztatach wokalnych. Wszyscy od kilku lat są solistami Opole Gospel Choir – jednego z najlepszych chórów gospel w Polsce. Z zespołem występowali wielokrotnie w kraju, ale także w Hiszpanii, Francji, Niemczech i we Włoszech.

W 2009 roku powstała formacja „Five-For-Five”, która w 2011 r. zmieniła nazwę na FlashBACK. Ich współpraca opiera się na dwóch ważnych elementach: na przyjaźni, która łączy wszystkich członków zespołu od ponad 10 lat, oraz rzadko spotykanego współbrzmienia, nad którym pieczę sprawuje właśnie Jacek Mełnicki.

Wszyscy wokaliści mają za sobą duże sukcesy solowe, takie jak: I miejsce na Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu (Magdalena Wójcik), Grand Prix na festiwalu „Gama” (Beata Guzikiewicz), Finał „Drogi do gwiazd” (Joanna Przybyła), główna rola w spektaklu „Hair” w Teatrze Muzycznym w Gliwicach (Łukasz Szczepanik), oraz I miejsce w konkursie „Agnieszka Osiecka in English” (Michał Bober).

Szczegółowo o członkach zespołu:

Beata Guzikiewicz – zdobywczyni nagrody „Grand Prix” na Festiwalu „Gama” 2004 (TV Polsat), występowała w chórkach u Maryli Rodowicz oraz Patrycji Markowskiej. Z wykształcenia pedagog.

Magdalena Wójcik – I miejsce na Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu w 2007 roku. Z wykształcenia historyk, z zamiłowania filolog, z zawodu: nauczyciel muzyki. Autorka tekstów do autorskiego materiału zespołu FlashBACK.

Joanna Przybyła – na co dzień pracuje w Monolit Films w Warszawie. Dziennikarka muzyczna. Finalistka programu „Droga do gwiazd”, gdzie występowała wraz z zespołem „The 3 Elements”.

Łukasz Szczepan Szczepanik – w tym roku kończy Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Obecnie gra główną rolę w musicalu „Hair” w Gliwicach oraz pracuje nad autorskim projektem muzycznym pt. „Spis Treści Żołądkowych”. Pisze teksty i komponuje muzykę.

Michał Bober – tegoroczny SuperDebiutant 48. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie otrzymał I wyróżnienie. Jego ogromną pasją jest Wschód, jest autorem strony poświęconej muzyce rosyjskiej (muzykarosyjska.pl). Finalista konkursu New Wave 2011, który jest najważniejszym rosyjskim festiwalem młodych talentów w Rosji.

FlashBACK występuje w kilku coverowych programach artystycznych, natomiast pracują także nad swoim autorskim materiałem, wspólnie komponując utwory. Na swoim koncie mają także współpracę z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej przy najważniejszych festiwalach w Polsce, m.in. z Natalią Kukulską, Marylą Rodowicz, Kayah, Ryszardem Rynkowskim, zespołem Feel, Marysią Sadowską, Haliną Kunicką, itd.

FlashBACK zakwalifikował się także do półfinału jednego z największych międzynarodowych festiwali młodych talentów „New Wave” w Rydze (zostali wyłonieni spośród kilku 17 tysięcy zgłoszeń z całego świata, spośród ponad 100 z Polski).

Spotkanie z zespołem to przede wszystkim spotkanie z muzyką, dobrą piosenką ale i wyjątkowym brzmieniem pięciu mocnych głosów, których połączenie stworzyło nową jakość na polskiej scenie muzycznej.

POSŁUCHAJ:

„Myślisz” – sł. Łukasz Szczepanik, muz. Magdalena Wójcik, 2011 r.

„I Wanna Be The Only One” – Eternal, 2011 r.

„W biegu”, 2011 r.

PLIKI DO POBRANIA:

Informacje o FlashBACK.pdf

WIĘCEJ INFORMACJI:

Michał Bober – profil na MEDIA VOCALS

KONCERTY:

Posted on 2010, in MEDIA VOCALS. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania FlashBACK została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: