OPOLE GOSPEL CHOIR

Language: EN / DE / FR / ES


15 LAT OPOLE GOSPEL CHOIR!

„Opole Gospel Choir” powstał w Opolu w listopadzie 2001 roku z inicjatywy Jacka Mełnickiego – założyciela i lidera grupy wokalnej „Studio Singers”, działającej w latach 1985-1999. Obecnie w Chórze występuje ponad 20 osób, związanych wcześniej z Opolskim Studiem Piosenki – są to w większości studenci szkół wyższych Opola, Wrocławia, Krakowa, Katowic i Warszawy, oraz profesjonalni wokaliści, animatorzy kultury oraz aktorzy serialowi, teatralni i musicalowi.

Członkowie chóru to doświadczeni wokaliści, wielokrotni laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali piosenkarskich. Obok działalności w chórze z wielkim powodzeniem realizują swoje artystyczne pasje w indywidualnych i bardzo różnych projektach artystycznych.

Opole Gospel Choir prezentuje nie tylko tradycyjną, standardową muzykę gospel, lecz również jej współczesne odmiany: „Urban gospel” („Gopel miejski”) czy też powszechnie znane i cenione utwory przynoszące słuchaczom ważne, duchowe i ewangeliczne przesłania.

Nagrania zespołu znalazły się, jak do tej pory, na siedmiu płytach CD (trzy płyty autorskie oraz cztery krążki we współpracy z takimi artystami jak Janice Harrington, „Jazz Ball Orchestra”, czy „Big Warsaw Band” pod dyrekcją Stanisława Fiałkowskiego).

Opole Gospel Choir to laureaci drugiej nagrody Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel „Gospel Camp Meeting 2003”. Chór jest także jednym z sześciu finalistów konkursu „European Gospel Award”, który odbył się w Berlinie we wrześniu 2005 roku. Natomiast w 2006 roku podczas 43. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, zespół otrzymał prestiżową Nagrodę Dziennikarzy.

Oprócz licznych koncertów w Polsce, zespół występował w Niemczech, Włoszech oraz w Hiszpanii. Od 2002 roku Opole Gospel Choir pełni również rolę gospodarza odbywającego się w Opolu święta muzyki gospel: „Opole Gospel Festival”.

POSŁUCHAJ:

„In The Sanctuary”

„More Than Anything”

„You Are My Peace”

ZOBACZ:

European Gospel Awards  – Berlin, 2005

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki – Opole, 2007

Jazz Band Ball Orchestra & Harriet Levis & Opole Gospel Choir, 2006

Posted on 2011, in Opole Gospel Choir. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania OPOLE GOSPEL CHOIR została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: