Debiuty 2011. To jest czas Michała

Opolanin Michał Bober z zespołem Listen wygrał opolskie eliminacje do festiwalowego koncertu Debiutów.
Zajmujący się śpiewaniem od 10 lat 27-latek zaprezentował w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki utwór De Mono „Póki na to czas” przez przypadek. 

– Wspólnie z mieliśmy zaśpiewać z Moniką Wiśniowską „Do łezki łezka”, ale koleżanka z przyczyn rodzinnych nie mogła wystąpić – przyznał wokalista znany z Opole Gospel Choir i zespołu FlashBack. To Monika namówiła mnie na występ, bez jej pomocy nie wyszedłbym na scenę – dodał.

Zwycięski numer Michał przed występem przećwiczył zaledwie raz.
– Wcześniej śpiewałem go z Moniką, więc kiedy przyszedł czas na zmiany, od razu zdecydowałem się właśnie na ten numer – wyjaśnia wokalista.

– Podczas eliminacji, mówiąc językiem muzycznym, „wszystko przyżarło” , głównie dzięki mojemu znakomitemu zespołowi – cieszył się zwycięzca chwaląc akompaniujących mu muzyków : Radosława Wociala, Grzegorza Posłusznego, Michała Piotrowskiego i Michała Warmuzka.
Część z instrumentalistów towarzyszyła na scenie Żanecie Plotnik, opolskiej uczestniczce Debiutów sprzed roku.

Czy zdaniem Michała, jest to dobry prognostyk przed finałem konkursu?
– Chyba tak, mam nadzieję, że mnie uda się wygrać – mówi chłopak zaznaczając, że nie traktuje koncertu w amfiteatrze jako jedyną szansę na zaistnienie.

– Na ten koncert od dawna nie ma dobrego pomysłu, nie da się jednak ukryć, że jest to okazja do pokazania się na arenie ogólnopolskiej i zrobienia kroku do kariery – mówi.

– Nikt w tym roku nie wyróżniał się zdecydowanie, ale za Michałem przemawia znakomity głos, nad całą resztą musi jeszcze popracować – przyznaje Elżbieta Zapendowska, która razem z Anną Panas i Piotrem Klattem zasiadła w jury.

Zdaniem eksperta od polskiej wokalistyki Michał w czasie przygotowań musi posłuchać dobrych rad, aby dobrze zaprezentować się 10 czerwca podczas festiwalu w Opolu.

– W tym koncercie nie wystarczy tylko dobrze śpiewać, trzeba mieć pewność, że chce się zająć miejsce dzisiejszych gwiazd – dodał Piotr Klatt.

Sam Michał najlepiej czuje się w klimatach soulowych i r’n’b oraz muzyce rosyjskiej. Absolwent języka biznesu zakochany jest w tamtejszej kulturze, dlatego też od trzech lat występuje na festiwalach piosenki rosyjskiej.

– Pod koniec lipca jadę do Rosji na festiwal New Wave, gdzie będę reprezentował Opolszczyznę i Polskę – zapowiada opolanin, który jest twórca strony internetowej www.muzykarosyjska.pl.

Konkurs Debiutów zaplanowano na 10 czerwca razem z koncertem Superjedynek i Premier. Michał wystąpi z laureatem „Szansy na Sukces” i dwójką wokalistów wyłonionych w ogólnopolskich eliminacjach.

– Ich koncert chcemy poświęcić twórczości Krzysztofa Klenczona – zapowiedział Piotr Klatt.
Spośród 11 wykonawców za interesujący głos i interpretację piosenki Jonasza Kofty pt. „Epitafium dla Mahalii Jackson” wyróżniono Magdalenę Krzemień, a za utwór „Tak Tak” Republiki Piotra Jurkowskiego.

Autor zdjęcia: Mariusz Jarzombek
Źródło: Teraz Opole

Posted on 2011, in Michał Bober. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania Debiuty 2011. To jest czas Michała została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: