Cenią ich największe gwiazdy

Opole Gospel Choir to sprawdzona marka wśród artystów. W niedzielę zespół obchodzi 10-lecie.
Występowali m.in. z Marylą Rodowicz, Kayah, Anią Dąbrowska, Natalią Kukulską, Piotrem Cugowskim, Pawłem Kukizem, Haliną Kunicką, Zbigniewem Wodeckim i Varius Manx. Na festiwalu w Opolu i w Sopocie. Czemu właśnie nam gwiazdy proponują chórki? Bo jesteśmy najlepsi, zaśpiewamy każdy aranż – mówi Jacek Mełnicki, założyciel i dyrygent zespołu. – To chór solistów, tu każdy ma talent.

Ale wcale nie zwycięstwa w kolejnych konkursach piosenkarskich są dla nich najcenniejsze.
– Najbardziej cenimy Nagrodę Dziennikarzy przyznaną na festiwalu opolskim w 2006 roku i występ w finale European Gospel Award 2005 w Berlinie – twierdzi Jacek Mełnicki.

Nie zawsze było tak słodko. – Kiedyś w Tczewie miejscowy ksiądz przerwał nasz występ. Stwierdził, że śpiewamy zbyt radośnie jak na świątynię. W dodatku klaszczemy! – śmieją się Michał Bober i Joanna Przybyła, członkowie chóru.
W muzyce gospel chórzyści z Opola najbardziej cenią pozytywny przekaz i harmonię. – To wcale nie jest muzyka tylko dla ludzi głębokiej wiary – zapewniają. – Każdy w niej znajdzie coś dla siebie.
Niektórzy dzięki niej odnajdują siebie. Tak jak Beata – wokalistka chóru – i Wojtek – najwierniejszy fan grupy. – Wypatrzyłem Beatkę podczas koncertu w moim rodzinnym Krakowie – opowiada Wojtek. – Potem znalazłem ich stronę, napisałem do niej maila i… już nie pozwoliłem zniknąć. Jeżdżę na każdy koncert i próbę.

A próby Opole Gospel Choir ma średnio co trzy tygodnie. – Nie da się częściej, bo ledwie 6 z 36 chórzystów jest z Opola – mówi Jacek Mełnicki. – Reszta przyjeżdża z Krakowa, Warszawy czy Poznania. Mam do nich ogromny szacunek za tę chęć wspólnego bycia i śpiewania.
W niedzielę do FO zjadą wszyscy na 9. Opole Gospel Festiwal. Podczas imprezy odbędzie się benefis z okazji 10-lecia Opole Gospel Choir. Z opolskimi chórzystami wystąpią takie gwiazdy jak Harriet Lewis z USA, polska królowa gospel Ewa Uryga i Grzegorz Wilk.

Źródło: Nowa Trybuna Opolska, 13 maja 2011
Katarzyna Kownacka

Posted on 2011, in Opole Gospel Choir. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania Cenią ich największe gwiazdy została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: