Opole Gospel Choir obchodził 10-lecie

Owacjami na stojąco zakończył się niedzielny wspólny występ Opole Gospel Choir i Harriet Lewis na 9. Opole Gospel Festiwal. Chór obchodził przy tej okazji swoje 10. urodziny.

Koncert, który odbył się w Filharmonii Opolskiej, rozpoczął się od wspólnego śpiewania członków Opole Gospel Choir i ich rodziców.

– Zastanawialiśmy się, jak uczcić tę naszą okrągłą rocznicę – mówił Jacek Melnicki, współtwórca i dyrygent chóru. – Postanowiliśmy, że właśnie w ten sposób – występem z tymi, bez których by nas nie było.

Ale na tym się nie skończyło. Swoje mini-recitale dali też polska królowa gospel, Ewa Uryga, Grzegorz Wilk, opolanin znany m.in. z występów w programie „Jaka to melodia”, Jazz Band Ball Orchestra oraz diva gatunku – Harriet Lewis z USA. W finale właśnie z nią Opole Gospel Choir wykonał niezapomniany przebój Luisa Armstronga „When the Saints go Marching In”.

Źródło: NTO

Posted on 2011, in Opole Gospel Choir. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania Opole Gospel Choir obchodził 10-lecie została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.