MONIKA WIŚNIOWSKA

Language: RU / EN

Wokalistka z Wrocławia, która już od najmłodszych lat zaskakiwała swoją niebanalną barwą głosu. Jako 14 latka była najbardziej utytułowaną nastolatką na Dolnym Śląsku, co zaowocowało otrzymaniem trzyletniego stypendium od Prezydenta Wrocławia.

Monika Jest Absolwentką Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Przez wiele lat szlifowała swój głos pod okiem takich artystów jak: Marek Bałata, Grażyna Łobaszewska, Ewa Bem, Ewa Uryga, Naomi Isaacs, Sibel Kose, Jerzy Satanowski, Anna Serafińska, Jadwiga Gałęska-Tritt.

Była półfinalistką 4 edycji Idola oraz wielu młodzieżowych, międzynarodowych festiwali w kraju i za granicą. Chcąc stworzyć coś własnego w 2006 roku wraz z Tomaszem Baselem założyła swój pierwszy zespół Coffee Break, grający muzykę z pogranicza energicznego soulu, popu i funky, który począwszy od 2007 roku aż do dziś osiągnął wiele sukcesów, gromadząc dużą rzesze fanów, oraz nagrywając debiutancką płytę.

Oprócz tego Monika koncertuje również z innymi projektami muzycznymi m.in. Opole Gospel Choir, The Welnees Sound.
Monika już jako dojrzała wokalistka została zaproszona do Ambasady Polskiej w Paryżu podczas starań o Expo 2012, gdzie miała swój recital.

Jak podkreślają eksperci Monika dysponuje ciepłym a jednocześnie mocnym i zadziornym głosem, popartym paletą emocjonalnych odcieni. Jej naturalność podczas występów scenicznych przyciąga słuchaczy, niezależnie od wieku czy preferencji muzycznych. Siłą jej głosu jest umiejętność ujawniania prawdziwych, nie udawanych emocji. Dlatego, kiedyś otrzymując nagrodę usłyszała słowa „Ty jesteś prawdą, nie zgub jej”. To stało się jej myślą przewodnią.

Jak sama przyznaje, doskonale odnajduje się w każdej stylistyce, jednak najbliższe jej sercu są nastrojowe utwory poparte akustycznymi brzmieniami. Razem z opolskim wokalistą Michałem Boberem, stworzyli duet, który w lipcu 2011 roku reprezentował Polskę na jednym z najważniejszych międzynarodowych festiwali we wschodniej części europy „New Wave” na Łotwie. Duet pokonał kilka tysięcy wokalistów i zespołów z całego świata. Jako duet swoje pierwsze kroki stawiali w konkursie „Pejzaż bez Ciebie”, podczas którego usłyszeli wiele przychylnych recenzji między innymi od Macieja Miecznikowskiego i Marii Szabłowskiej, co w efekcie zostało również potwierdzone nagrodą publiczności.

POSŁUCHAJ:

„Do łezki łezka” – Monika Wiśniowska i Michał Bober

„Man In The Mirror” – Monika Wiśniowska i Michał Bober

ZOBACZ:

„People” – Coffee Break

„Drugie ja” – Coffee Break live in Firlej

„It Could Be You” – Coffee Break live in Firlej

KONCERTY:

Posted on 2011, in Monika Wiśniowska-Basel. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania MONIKA WIŚNIOWSKA została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: