Monika Wiśniowska i Michał Bober reprezentują Polskę na Festiwalu „New Wave”

Michał Bober i Monika Wiśniowska wystąpią w duecie na muzycznym festiwalu New Wave w Jurmali (Łotwa) – największym wydarzeniu muzycznym w rosyjskojęzycznej części świata.

Żeby dostać się do finału pokonali kilkanaście tys. innych wykonawców z całego świata. Międzynarodowy Konkurs Młodych Wykonawców Muzyki Popularnej „New Wave” (Nowaja Wałna – Nowa Fala) jest organizowany po raz dziesiąty. Impreza jest największym wydarzeniem muzycznym w rosyjskojęzycznej części świata. W ubiegłym roku do konkursu zgłosiło się ponad 12 tys. wykonawców z całego świata – od Chin, przez Europę po Stany Zjednoczone. Żeby zaśpiewać w finale trzeba przejść kilkustopniowe eliminacje.

– Najpierw trzeba było wysłać demo z trzema piosenkami – przebojem polskim, światowym i piosenką autorską, potem uczestniczyliśmy w europejskich eliminacjach, a następnie w półfinale, gdzie byli już wykonawcy z całego świata – powiedział Bober.

Festiwal to kilkudniowe święto muzyki. Jest organizowany w lipcu w łotewskiej Jurmali – nadmorskim uzdrowisku położonym niedaleko Rygi.

– Jurmala to piękny kurort – taki Sopot – z amfiteatrem położonym tuż nad brzegiem morza. Przepiękne miejsce – relacjonował Bober.

Na festiwal co roku – oprócz młodych artystów uczestniczących w konkursie – przyjeżdżają największe gwiazdy estrady z krajów b. Związku Radzieckiego, rosyjscy celebryci, ludzie mediów, świata mody i kultury, a także przedstawiciele wytwórni płytowych poszukujący młodych talentów. Organizatorzy zapraszają też światowe gwiazdy, w ubiegłych latach występowali tam m.in. Stevie Wonder i Toni Braxton.

– Ja wiążę pewne nadzieje z tym występem, chciałbym poznać ludzi, nawiązać kontakty i zobaczyć jak wygląda rosyjski show-biznes od środka – wyjaśnił Bober, który przyznał że jest zafascynowany kulturą i muzyką rosyjską – koncertuje ze współczesnymi utworami rosyjskimi, prowadzi też stronę internetową o muzyce.

Do tej pory w finale festiwalu transmitowanym na żywo przez jedną z rosyjskich telewizji wystąpiły dwie polskie artystki Marina Łuczenko (dostała nagrodę ufundowaną przez Ałłę Pugaczową) i Sara Chmiel.

W tym roku przez kilka stopni eliminacji przebrnęli Monika Wiśniowska i Michał Bober.

Konkurs młodych talentów trwa trzy dni, codziennie każdy finalista śpiewa jedną piosenkę z trzech wcześniej zgłoszonych do konkursu.

– My zaśpiewamy przebój De Mono – „Póki na to czas”, piosenkę „Piu que puoi” z repertuaru Cher i Erosa Ramazzottiego, oraz własną kompozycję „Forever” – zapowiedział artysta.

Magnesem przyciągającym młodych wykonawców do Jurmali są także nagrody finansowe – w ubiegłym roku zwycięzca otrzymał 50 tys. euro, drugie miejsce nagrodzono sumą 30., a trzecie 20. tys. euro – ale także możliwości kariery, jakie daje ogromny rynek rosyjski i krajów b. ZSRR.

– To na pewno najlepsze możliwe miejsce, żeby wypromować się za wschodnią granicą, Oprócz nagród głównych można zdobyć także kontrakt z wytwórnią płytową i nagrody specjalne, jedną z nich w tym roku znowu ufundowała Ałła Pugaczowa – powiedział Bober, który w tym roku wystąpi także w konkursie debiutów festiwalu opolskiego.

Źródło: PAP
Jacek Szopiński

RELACJA NA ŻYWO Z FESTIWALU NEW WAVE NA MEDIA VOCALS I twitter.com/michalbober

Posted on 2011, in Michał Bober, Monika Wiśniowska-Basel. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania Monika Wiśniowska i Michał Bober reprezentują Polskę na Festiwalu „New Wave” została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: