Opole Gospel Choir i Drupi – Pożegnanie Lata w Opolu

Legendarna włoska supergwiazda Drupi, stały bywalec festiwalu w San Remo, wystąpi 18 września w opolskim amfiteatrze. W roku 1978 podbił serca Polek wykonaniem piosenki „Sereno e” na festiwalu w Sopocie. W tym roku postanowił nadrobić zaległości i zawalczy o serca opolskiej publiczności. A na scenie towarzyszyć mu będzie Opole Gospel Choir!

Artysta zaśpiewa podczas koncertu zatytułowanego „Pożegnanie lata z włoską piosenką”. Wykona swoje wielkie przeboje „Vado Via” – piosenkę, która przyniosła mu sławę na Wyspach Brytyjskich po festiwalu w San Remo, sopockie „Sereno e”, balladowe „Tornero” czy „Piccola e Fragille”, która w latach 70. i 80. nie schodziła z czołówek włoskich list przebojów. Będą też piosenki z najnowszej płyty wokalisty. Bo choć Drupi ma już, bagatela, 64 lata, wciąż nagrywa kolejne krążki.

Ale to nie koniec atrakcji tego wieczoru. Z włoskim gwiazdorem w kilku utworach zaśpiewają zdolni wokaliści z Opole Gospel Choir – to jeden z najlepszych w Polsce chórów gospel, pod dyrekcją Jacka Mełnickiego.

A przed Drupim będzie można posłuchać Thomasa Grotto – Włocha mieszkającego od kilku lat w Polsce. Jest tu na tyle długo, że zdążył kilka razy z sukcesem wystąpić w „Szansie na sukces”. W Opolu zaśpiewa piosenki duetu Al Bano i Romina Power oraz Francesco Napoli.

Źródło: www.nto.pl

Posted on 2011, in Opole Gospel Choir. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania Opole Gospel Choir i Drupi – Pożegnanie Lata w Opolu została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: