SABINA GOLANOWSKA

Wokalistka, aktorka musicalowa – od lat występująca na wielu scenach i estradach w kraju i za granicą.

Jako jedna z niewielu wokalistek polskiej sceny muzycznej łączy różne style śpiewania od gospel przez musical, soul, r&b, pop, rock – aż po operę – tworząc tym samym gatunki jakimi są soul-opera czy acoustic soul z elementami rock’a. Zagrała liczne role musicalowe m.in. Lorainne Flemming w musicalu „42nd Street“ w Teatrze Muzycznym w Gliwicach, Sheila’e Bryant w „A Chorus Line“ w Teatrze Capitol we Wrocławiu czy Christine Daae w „The Phantom Of The Opera“ w Teatrze Palladium Stage w Warszawie. W 2010 roku miała przyjemność zaśpiewać w spektaklu „Lady Fosse“ w Teatrze Capitol w Warszawie, z którym to wystąpiła na Festiwalu Karuzela Cooltury 2010 w Świnoujściu. Śpiewała m.in. na Wyborach Miss Supranational na Festiwalu Piękna w Płocku oraz wręczeniu nagród Gentlemana Roku 2010 magazynu Gentleman czy Gali ‚Luksusowa Marka Roku 2010’ i na wielu innych tego typu imprezach.

Oto tylko nieliczne firmy, dla których występowała: PORCHE, SIEMENS, BRAAS, Centrum Handlowe ARKADIA, magazyn GENTLEMAN itd.

Sabina Golanowska ma również w swoim dorobku artystycznym liczne nagrody muzyczne m.in. III miejsce w DEBIUTACH KFPP w Opolu w 2003, Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu, I miejsce na Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu oraz Grand Prix w Konkursie Teatrów Jednego Aktora z monodramem „Błękitny Anioł“ o Marlenie Dietrich.

Nazywana „KAMELEONEM MUZYCZNYM” z wielką swobodą odnajduje się również na scenie klubowej. Śpiewając z dj’ami ma okazję pokazania wszystkich swoich możliwości wokalnych. Jej zdaniem ta forma występu – to najlepszy sposób łączenia rozwoju wokalnego pracy oraz świetnego kontaktu i zabawy z ludźmi. Jej występy przynoszą słuchaczom wiele różnych pozytywnych emocji. W zależności od tematyki koncertu – Sabina, jako doświadczona artystka potrafi rozbawić, wzruszyć, a przede wszystkim dostarczyć niezapomnianych emocji wszystkim widzom. Udowodniła to np. podczas finału „Tańca z Gwiazdami”, kiedy wykonując utwór „Caruso” doprowadziła Czarną Mambę do łez.

Głównym zamysłem tej wyjątkowej wokalistki jest dzielenie się głosem i dźwiękami w możliwie jak najpiękniejszej formie. Śpiewanie – jak sama mówi – to jej powołanie, wielkie szczęście, a w życiu nie ma niczego piękniejszego jak dzielenie się własnym szczęściem i dobrem.

POSŁUCHAJ:

„All That Jazz”

„Back To Black” (Amy Winehouse)

„The Panthom Of Opera”

ZOBACZ:

Finał „Tańca z Gwiazdami:

„All I Ask Of You” – duet z Markiem Kaliszukiem

„Simply The Best”

„I Dreamed A Dream”

Posted on 2011, in MEDIA VOCALS. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania SABINA GOLANOWSKA została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: