KASIA K8 ROŚCIŃSKA

Language: EN

Kasia K8 Rościńska jest wokalistką, która odnajduje się w wielu różnych gatunkach muzycznych: jazz, pop, soul, funk, r’n’b, a nawet w klasyce. A do tego gra na fortepianie, komponuje, aranżuje oraz pisze teksty. 

Pochodzi z Wałbrzycha, ale obecnie mieszka w Poznaniu, gdzie ukończyła filologię angielską na UAM. Pod koniec 2005 roku K8 dotarła do finału castingu na nową wokalistkę zespołu Blue Cafe i jako jedna z ośmiu solistek wyłonionych w eliminacjach, wystąpiła w specjalnym wydaniu Szansy na Sukces.

Wiosną 2006 roku K8 wyśpiewała Grand Prix XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Piosenki lat 60 i 70 pt. „Powróćmy do Piękna w Słowie i Muzyce” w Wyszkowie. Z kolei udział w reaktywowanym zielonogórskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w 2008 roku pozwolił zdobyć K8 drugie miejsce i Srebrny Samowar. W 2003 roku K8 do współpracy zaprosił Daniel Moszczyński ukrywający się pod pseudonimem artystycznym Wolny. Razem z Danielem i zespołem Wolny Band K8 wydała płytę „Chwila Wolnego”, a także wystąpiła w koncercie Debiuty w ramach 44. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (2007).

K8 była wieloletnią śpiewaczką i solistką Chóru Akademickiego UAM pod dyrekcją Jacka Sykulskiego. Razem z chórem nagrała 3 płyty długogrające. Specjalnie z myślą o K8 Jacek Sykulski napisał partię solową w Missa 1956, którje prapremiera odbyła się w 2006 roku w Poznaniu z okazji 50-lecia powstania Poznańskiego Czerwca.

W ostatnim czasie K8 występowała również z kilkoma znanym gwiazdami polskiej estrady w roli chórku: m.in. podczas kilkunastu koncertów z Kayah oraz ze Stanem Borysem. Obecnie swym głosem wspiera na scenie Kasię Wilk w jej solowym projekcie, z którym wygrała polskie eliminacje w konkursie o Bursztynowego Słowika podczas Sopot Festival 2009. Oprócz wymienionych przedsięwzięć K8 udziela się w licznych nagraniach studyjnych, jako chórzystka (m.in. dla Krzysztofa Krawczyka, Agnieszki Włodarczyk), jako gość specjalny na płytach długogrających (DjDecks, TenTypMes, Peja, Blues Flowers, Terminal, AudioFeels), oraz jako solistka i lektor w nagraniach reklamowych (Lidl, Wawel, Cafe Prima, WBK, Crunchips, Pizza Hut, Nursea, Irving Tea). W roku 2011 Kasię usłyszeć można było również na całym świecie. Wszystko za pośrednictwem filmu reklamującego miasto Poznań, któremu Kasia użyczyła swojego głosu. Film w reżyserii Xawerego Żuławskiego zdobył w 2011 roku prestiżowe nagrody na festiwalach m.in w Los Angeles oraz w Berlinie.

Kasi nie zobaczymy w którymkolwiek „talent show” w roli uczestnika konkursu. Możemy jej jednak słuchać w programie The Voice of Poland w innej roli. Kasia dołączyła do orkiestry prowadzonej przez Krzysztofa Pszonę i w roli żeńskiego chórku wspomaga wszystkich uczestników tego telewizyjnego show.

Na co dzień K8 związana jest także z poznańskim trio jazzowym Swing Control. Ponadto K8 coraz częściej występuje w roli nauczyciela śpiewu, prowadząc warsztaty wokalne oraz zajęcia indywidualne. Z jej rad i wskazówek korzystał m.in. poznański zespół AudioFeels – zdobywca 3 miejsca pierwszej polskiej edycji programu Mam Talent oraz soliści poznańskiego Teatru Nowego.

POSŁUCHAJ:

„Dziwny jest ten świat”

Demo MIX1 – Studio

Demo MIX2 – Live

ZOBACZ:

Kasia Rościńska & Wolny Band – „Gonna Make You Sweat (Everybody Dance Now)”

Kasia Rościńska & Swing Control

Kasia Rościńska & Poznańska Orkiestra Rozrywkowa

Kasia Rościńska & DvBand – „Blame It On The Boogie”

* Fotografie studyjne: Monika Rutkowska

Posted on 2011, in MEDIA VOCALS. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania KASIA K8 ROŚCIŃSKA została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: