WŁADYSŁAWA WDOWICZENKO

Новый2Vladyslava Vdovychenko* (Władysława Wdowiczenko) urodziła się i wychowała na Ukrainie. Historia, która związała ją niewidzialną nicią z Anną German jest naprawdę wyjątkowa. Rodzice Władysławy, którzy są muzykami, kilka tygodni przed pojawieniem się na świecie małej Włady, przypadkowo w jednym z hoteli spotkali Annę German, która odbywała akurat trasę koncertową w ZSRR. German, kiedy zobaczyła kobietę w ciąży miała przepowiedzieć, że na świat przyjdzie dziewczynka, a rodzice będą z niej w przyszłości bardzo dumni. Tak też się stało, przy czym Anna nie wiedziała, że dziś dumna jest z niej cała Ukraina.

Vladyslava Vdovychenko ukończyła Konserwatorium w Odessie, jest solistką tamtejszej Filharmonii. Dzięki niebywałemu podobieństwu wokalnemu do jednej z ikon muzyki polskiej – Anny German, stworzyła niezapomniany koncert upamiętniający jej twórczość.

Vladyslava Vdovychenko urodziła się 22 września w dniu św. Anny. Po raz pierwszy jej talent został odkryty w wieku 9 lat (niespełna miesiąc po śmierci Anny German). To wtedy dostrzeżono jej wyjątkowy głos – głos dojrzałej kobiety, którego barwa do złudzenia przypominała głos Anny German. Jej praca nad warsztatem wokalnym początkowo w szkole muzycznej, później w odeskim konserwatorium sprawiła, że Władysława Wdowiczenko uznawana jest na Ukrainie za sobowtóra Anny German, choć jej podobieństwo jest bardziej wokalne, niż wizualne. Regularnie występuje wywołując wiele emocji, przywołując w niezapomnianych utworach lata młodości, ale i tragicznej historii Anny German. Do dnia dzisiejszego ma na swoim koncie ponad 100 koncertów upamiętniających twórczość niezapomnianej polskiej artystki, występując na terenie całej Ukrainy oraz Mołdawii.

Anna German do dnia dzisiejszego uznawana jest za jedną z największych polskich gwiazd, jakie kiedykolwiek pojawiły się na polskiej scenie muzycznej. Zrobiła oszałamiającą karierę przede wszystkim na terenie całego Związku Radzieckiego. Do dnia dzisiejszego odbywają się w Rosji i na Ukrainie koncerty upamiętniające jej twórczość, a sale koncertowe za każdym razem wypełniają się po brzegi. Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy koncert wspominający twórczość tej niezapomnianej artystki w wykonaniu osoby, która została doceniona także przez męża Anny German – Zbigniewa Tucholskiego.

UTWORY W KONCERCIE W JĘZYKU ROSYJSKIM.

Vladyslava Vdovychenko jest magistrem wydziału wokalnego Akademii Muzycznej w Odessie im. Nezhdanovoj. Jej głos jest znany m.in. z filmu „Anna German”, w którym oprócz oryginalnych nagrań Anny German z orkiestrą, można usłyszeć także głos Vladyslavy Vdovychenko w aż 7 utworach. Były to utwory, gdzie nie można było odtworzyć oryginalnych nagrań Anny German, dlatego też poproszono Panią Władysławę, aby użyczyła swojego głosu Joannie Moro. W Polsce jest kilka milionów fanów filmu poświęconego Białemu Aniołowi, dlatego też wiele osób chciałoby usłyszeć na żywo głos, który jest niemal identyczny jak niezapomniany głos Anny German.

CZYIM GŁOSEM ŚPIEWA JOANNA MORO W SERIALU ANNA GERMAN?

Vladyslava Vdovychenko występuje z orkiestrami symfonicznymi, kilkuosobową sekcją instrumentalną, lub jazzowym pianistą i wokalistą Vladimirem Burkhardt.

Władysława często występuje w Polsce z zespołem muzycznym i solistką Warszawskiej Opery Kameralnej – Justyną Reczeniedi. Wspólnie występowały w Kanadzie, Czechach, Rosji, Mołdawii, Niemczech, Polsce i Ukrainie. Władysława wystąpiła już z ponad 170 koncertami poświęconymi Annie German.

ZOBACZ:

Fragment koncertu w Bydgoszczy 09.08.2015 r.

„Nadieżda”

„Wierność” – piosenka Vladyslavy poświęcona pamięci Anny German

„Byle tylko ze mną”

„Nie mówcie mi o nim”

PATRONAT MEDIALNY:

UWAGA: Posługujemy się formą Vladyslava Vdovychenko a nie Władysława Wdowiczenko na prośbę Artystki.

Posted on 2011, in TRASY KONCERTOWE and tagged , , . Bookmark the permalink. Możliwość komentowania WŁADYSŁAWA WDOWICZENKO została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: