WALDEMAR BAJAK

Waldemara Bajaka pomimo młodego wieku śmiało można zaliczyć do grona obiecujących młodych talentów. Dlaczego? Dlatego, że posiada wszystkie warunki, dzięki którym już dzisiaj osiąga sukcesy w muzyce: charyzmę, osobowość i wyróżniającą go barwę głosu. 

Na swój sukces pracuje od dawna i chociaż ma dopiero niewiele ponad dwadzieścia lat, dobrze wie, czego chce od życia. Tworzy muzykę rozrywkową, o silnym, wschodnim rysie. To wypadkowa tego, skąd pochodzi i co gra w jego duszy.

Jego idolem muzycznym jest Włodzimierz Wysocki. Nie dziwi więc, że w jego repertuarze znajdują się utwory słynnego barda w oryginale oraz w języku polskim. Oprócz tego w repertuarze Waldemara Bajaka znajdują się utwory m.in. Arkadego Sewiernego, oraz popularnej rosyjskiej grupy Leningrad.

Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał w domu rodzinnym, gdzie miłość do muzyki zaszczepiła mu babcia – Rosjanka, która przez wiele lat śpiewała w chórze.

Swój nietypowy, zachrypnięty głos zawdzięcza m.in. mutacji, którą przeszedł już jako sześcioletnie dziecko (!). W wieku kilkunastu lat przeprowadził się wraz z rodzicami do Polski. Jest wychowankiem Kaliskiego Towarzystwa Muzycznego, gdzie przez trzy lata zdobywał pierwsze szlify w grze na keyboardzie. Przez siedem kolejnych lat uczył się gry na instrumentach klawiszowych w szkole muzyki rozrywkowej „Music Store”. Następnie przez 3 lata uczęszczał do Technikum Budowy Fortepianów, gdzie kontynuował naukę gry na fortepianie.

Do swoich sukcesów zalicza 2 miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Elektronicznej w Łodzi. W latach 2004 i 2005 otrzymał wyróżnienie w kolejnych edycjach tego festiwalu.

Ponadto na festiwalu keyboardowym zajął 1 miejsce w powiecie kaliskim i 1 miejsce w Wielkopolsce.

W listopadzie 2010 roku wystąpił gościnnie na koncercie Samokhin Band w łódzkim klubie Zapiecek. To wtedy po rozmowie z Pavlem Samokhinem doszedł do wniosku, że najlepsze co może zrobić w życiu, to założyć zespół.

W ten sposób Waldemar stał się w pełni niezależnym muzykiem. Sam pisze teksty, komponuje i aranżuje dla całego zespołu utwory. Oprócz autorskich kompozycji wykonuje covery grupy Leningrad, 5nizza, Brigada S, Wysockiego, Severnego, Okudżawy, oraz rosyjski szanson. W 2011 roku wystąpił z serią koncertów w Polsce pt. „Wowa z Charkowa”.

POSŁUCHAJ:

„Fil”

[audio http://michaesh.files.wordpress.com/2012/01/1fiil-wowa-z-charkowa.mp3]

„Niemoralny”

[audio http://michaesh.files.wordpress.com/2012/01/2niemoralny-wowa-z-charkowa.mp3]

ZOBACZ:

„Karmany…”

„Super good”

Patronat  medialny:

Posted on 2012, in MEDIA VOCALS. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania WALDEMAR BAJAK została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: