Soul City odchodzi z X Factor w wielkim stylu

W sobotę 19 maja 2012 na antenie TVN można było oglądać zmagania uczestników w 5 odcinku X Factor na żywo! Uczestnicy prezentowali się aż w dwóch odsłonach. W pierwszej części programu wykonywali utwory w aranżacjach big band’owych, w drugiej – utwór w języku polskim.

Soul City od początku programu deklarowało w mediach, na swoim blogu oraz profilu na Facebooku, że będą dokładali wszelkich starań, aby w każdym odcinku prezentować się w innej, zaskakującej odsłonie. Tym razem, po raz pierwszy w odcinkach na żywo wykonali balladę pt. „What A Wonderful World” w aranżacji wokalnej Jacka Mełnickiego (dyrygent Opole Gospel Choir). Członkowie Soul City postanowili pokazać swoje współbrzmienie, pełne harmonie, oraz – za wcześniejszymi namowami Kuby Wojewódzkiego – po raz pierwszy pokazać tylko trójkę solistów. 

Drugim utworem była „Mamona” z repertuaru Republiki. Soul City zaskoczył po raz drugi w programie choreografią. Pomimo tego, że nikt z członków zespołu nie jest zawodowym tancerzem, wykorzystywali każdą chwilę do dopracowywania występu do perfekcji! Udało się! Kuba Wojewódzki powiedział, że „…w tym programie trzeba mieć determinację irackiego terrorysty i wy ją macie, gratuluję!”. Dodał także, że był to występ godny zespołu Republika!

Pomimo dobrych dwóch występów w programie, Soul City znalazło się w dogrywce wraz z zespołem The Chance.

W dogrywce Soul City wykonał utwór pt. „This World” z repertuaru Selah Sue. Zobaczcie ich występ:

Niestety w wyniku decyzji członków jury, do kolejnego odcinka przeszedł zespół The Chance.

Soul City odszedł z programu w wielkim stylu, z klasą, gdyż oba ich występy były bardzo dobre pod kątem aranżacji wokalnych, stylizacji, a także choreografii. Odeszli, tak jak poprzednio Joanna Kwaśnik, po dobrym występie w programie. Ich przygoda z X Factorem zakończyła się w ćwierćfinale programu, odpadli w 5 z 7 odcinków na żywo! Już 2 czerwca zobaczymy ich ponownie na scenie wraz ze wszystkimi uczestnikami podczas Wielkiego Finału II edycji X Factor!

Posted on 2012, in Soul City. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania Soul City odchodzi z X Factor w wielkim stylu została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: