DAWID PODSIADŁO

Dawid Podsiadło – Zwycięzca II edycji X Factor Polska.

Ma 19 lat, śpiewa, komponuje, pisze teksty, gra na gitarze, puzonie i klawiszach. Pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Jest liderem zespołów Curly Heads i Reaching For The Sun. Początkowo chciał być perkusistą i grał na czerwonych, kuchennych taboretach. Stanęło jednak na śpiewie. W tym roku ukończył liceum oraz szkołę muzyczną, a naukę kontynuować będzie już w Warszawie. Jego największym marzeniem było wystąpienie na scenie z Katie Melua, które spełniło się podczas finałowego odcinka programu X Factor. Poza Katie muzycznej inspiracji szuka u: The Head and The Heart, Queen, Julian Casablancas, The Strokes, Arctic Monkeys, Coldplay, The Fray, Civil Twilight, John Legend. 

Dawid po raz pierwszy wystąpił w I edycji programu X Factor. Doszedł wówczas do etapu “Eliminacje”.

Następnie próbował swoich sił w programie „Mam Talent”, gdzie jury dało mu ultimatum: albo przechodzi sam, bez zespołu (z którym wówczas startował), albo nie otrzyma szansy na kolejny etap. Dawid zdecydował, że przyszedł do programu z zespołem i w takim składzie zejdzie z kolegami ze sceny.

Dopiero trzecia próba swoich sił – ostatnia – jak podkreślał podczas „Eliminacji”, okazała się strzałem w dziesiątkę. Dawid z sukcesem przeszedł wszystkie etapy programu i dostał się do finałowych odcinków na żywo. Jego „mentorką” została Tatiana Okupnik. W Finale programu walczył wraz z Marcinem Spennerem oraz zespołem The Chance. Widzowie zadecydowali, że to do niego należy główna nagroda 100 000 zł oraz kontrakt płytowy z firmą Sony.

Dawid posiada autorski materiał i jego celem na najbliższe miesiące jest wydanie płyty z własnymi kompozycjami. Tymczasem zapraszamy na spotkanie z Dawidem podczas koncertów!

ZOBACZ:

„Don’t You Remember” – X Factor

„With Or Without You” – X Factor

POSŁUCHAJ:

„Can’t Take My Eyes Of You” – X Factor

„Your Song” – X Factor

Posted on 2012, in MEDIA VOCALS. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania DAWID PODSIADŁO została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.