JOANNA KWAŚNIK

Joanna Kwaśnik – Finalistka II edycji X Factor Polska.

Wokalistka, muzyk, kompozytor, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Finalistka drugiej edycji, największego show telewizyjnego TVN, programu X Factor (podopieczna w grupie u Kuby Wojewódzkiego, doprowadziła do łez Tatianę Okupnik, w domu jurorskim zachwycił się nią Leszek Możdżer). Obecnie bierze udział w V edycji The Voice of Poland. Śpiewa przede wszystkim muzykę soul, funk oraz muzykę nowoczesną. 

Asia Kwaśnik pochodzi z Rawicza. Śpiewa od momentu, gdy skończyła 8 lat. Już w szkole podstawowej uczęszczała na dodatkowe lekcje muzyki, podczas których rozwijała swoje umiejętności muzyczno-wokalne. Brała udział w wielu konkursach muzyczno-plastycznych, które stały się inspiracją do wyboru drogi życiowej.

Komponowała odkąd skończyła 10 lat w domowym zaciszu przy fortepianie. Po ukończeniu liceum dostała się na studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiej w Katowicach na Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Od trzech lat towarzyszy Mezo podczas nagrań i koncertów (w październiku 2011r. ukazał się teledysk do nagranej wcześniej piosenki „Kochaj albo giń” z płyty Mezoteryka). Asia współpracuje  z producentem Łukaszem Lulkiem, z którym tworzy i pisze muzykę, a także wiąże swoje muzyczne plany. Współpracuje także z wrocławską formacją The Crackers Band.

Wzięła udział w największym telewizyjnym show TVN – X Factor II, gdzie przez kilka tygodni występowała w finałowych odcinkach na żywo. Obecnie uczestniczka V edycji The Voice of Poland – jest podopieczną Edyty Górniak.

Pracuje nad swoją debiutancką płytą. Asia doskonale czuje się na scenie. Muzyka, śpiew, komponowanie to są jej żywioły. Jest bardzo energetyczną, kochającą życie osobą, której głos pozostaje na długo w pamięci.

POSŁUCHAJ

„If I Ain’t Got You”

ZOBACZ:

The Voice of Poland

„Szczęśliwej drogi już czas”

TYLKO w media vocals

Posted on 2012, in Joanna Kwaśnik. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania JOANNA KWAŚNIK została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.