ALI AL-ANI

Ali Al-Ani jest znany i ceniony przez swoich bliskich, przyjaciół i fanów jako dobry wnuk, syn i brat, niezawodny przyjaciel, pomoc stylistyczna, dusza towarzystwa i pogotowie poprawy humoru – ale prawdopodobnie najbardziej znany jest ze swojej miłości do muzyki i dźwięków. To młody i utalentowany wokalista charakteryzujący się niesamowicie lekką, delikatną i nieprzeciętną barwą głosu oraz niesamowitym i dobitnym przekazem emocji. 

Finalista programów „Szansa na sukces” oraz „X Factor”, a także polski Ryan Evans w słynnym „High School Musical on stage”! Jego podróż po świecie brzmieniowych fantazji rozpoczęła się gdy miał 13 lat, na lekcji muzyki. Wówczas nauczyciel ( p. Dorota Kret) zaproponowała mu, żeby zaczął śpiewać na co Ali, choć z początku niechętnie zgodził się. Nie wiedział jeszcze wtedy, że dzięki tej decyzji zmieni się całe jego życie. Z początku p. Dorota Kret, później Marcin Jajkiewicz dbali nad jego rozwojem artystycznym i technika wokalną dzięki czemu z powodzeniem radził sobie na wielu festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. I właśnie na jednym z nich zastał zauważony przez panią Elżbietę Skrętkowską co zaowocowało jego występami w popularnym polskim programie „Szansa na sukces”. 

„Szansa na sukces”

Po raz pierwszy w „Szansie na sukces” Ali wystąpił pod koniec 2008 roku; gościem odcinka był pan Ryszard Poznakowski. Ali wykonał wtedy utwór „Bądź dziewczyna z moich marzeń”. Kolejne zaproszenie do programu Ali otrzymał w kwietniu 2010 roku. W odcinku świetnie wykonał utwór „Chodź, przytul, przebacz” z repertuaru Andrzeja „Piaska” Piasecznego. Trzeci raz na scenie „Szansy na sukces” Ali pojawił się w październiku 2010 roku wykonując piękną balladę Dody „Ostatni raz Ci zaśpiewam”. Artystka była pod ogromnym wrażeniem jego barwy głosu, talentu oraz interpretacji utworu i Ali brawurowo zwyciężył odcinek, dzięki czemu w maju 2011 roku mógł wystąpić wraz z Dodą w Sali Kongresowej podczas finału programu.

„X Factor”

W popularnym na całym świecie programie „X Factor” Ali brał udział dwa razy. W pierwszej edycji show wykonał utwór „Impossible” z repertuaru Christiny Aguilery, którym bezapelacyjnie awansował do kolejnego etapu. To wtedy padły słynne słowa Kuby Wojewódzkiego „Ja ciągle nie wiem ile w tym jest prawdy o tobie, ile żartu, a ile prawdziwej muzycznej namiętności. Fenomenem jest to, że słuchając tego wykonania moje „niewiedzenie” było coraz większe. To jest atut artysty!”
Ali odpadł na etapie „Eliminacje”.

Zmotywowany zeszłorocznym sukcesem Ali postanowił spróbować swoich sił w kolejnej, drugiej edycji programu. Po wykonaniu przez niego „Ready for love”, słynnego utworu India Arie, Czesław Mozil powiedział: „Niesamowita muzykalność, niesamowity flow! Masz ogromny warsztat. Nie mogę się doczekać jak będę więcej słyszał tego co robisz!”. Kuba Wojewódzki występ opisał jednym zdaniem: „Jedynym powodem dla którego chcę Cię widzieć w tym programie jest to, że śpiewasz znakomicie!”

Ali z powodzeniem przebrnął przez kolejne etapy i dotarł aż do samego finału występując w stworzonej przez jurorów na potrzeby programu grupie De Facto.

Od 2009 do 2012 roku Ali występował w polskiej wersji popularnego na całym świecie spektaklu „High School Musical on stage” wystawianego przez Gliwicki Teatr Muzyczny, wcielając się w jedną z głownych ról – Ryana Evansa.

ZOBACZ:

Szansa na sukces – „Chodź, przytul, przebacz”

Szansa na sukces – „Ostatni raz Ci zaśpiewam”

„Myśmy byli sobie pisani”

Posted on 2012, in MEDIA VOCALS. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania ALI AL-ANI została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.