ANNA MALEK

Anna Malek - inLove
Jej pierwszą i największą inspiracją był i nadal jest Michael Jackson. Kiedy po raz pierwszy w wieku 6 lat usłyszała „Bad” w MTV – pokochała dźwięki. Postać Michaela Jacksona w jej artystycznej drodze ma ogromne znaczenie. To dzięki niemu w jej duszy tak wcześnie pojawił się soul i pozostał aż do dnia dzisiejszego…

Naukę śpiewu pod okiem profesjonalistów rozpoczęła w wieku 14 lat w Opolu. Wówczas zafascynowała ją muzyka jazzowa, brała udział w wielu ogólnopolskich festiwalach wokalnych.
Po ukończeniu szkoły średniej dostała się na studia na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie, specjalność wokalistyka jazzowa, gdzie poznawała muzykę najdokładniej jak tylko mogła. 

Ćwiczyłam technikę swojego śpiewu, po kilka godzin słuchałam muzyki, robiłam transkrypcje solówek i analizowałam harmonię standardów jazzowych. Miałam przyjemność wziąć udział w warsztatach w Bobem Stoloffem, po których zrozumiałam, że wokalista nie tylko musi czuć muzykę ale musi mieć wiedzę żeby jak najlepiej wykorzystać swoje możliwości i być świadomym muzykiem.


Inspiracji w muzyce dostarczają jej m.in.: Aretha Franklin, Earth Wind and Fire, Whitney Houston, Dion Warwick, Patti LaBelle, Stevie Wonder, Jill Scott, Anthony Hamilton i wielu innych.

339863_527682330584015_2025181594_o

Od kilku lat śpiewa w Opole Gospel Choir oraz zespole Soul City, z którym dotarła do odcinków finałowych programu X Factor. Obecnie jest także wokalistką zespołu inLove, który stworzyła wraz z przyjaciółmi ze studiów. Zespół wykonuje muzykę popularną w nowych aranżacjach. Równolegle do inLove powstał projekt „Forever Michael”, który tworzą w tym samym składzie. Jak zgodnie twierdzą – powstał on po to, aby celebrować osobowość i twórczość Michaela Jacksona.

Anna kontynuuje obecnie edukację muzyczną na kierunku Dziennikarstwo Muzyczne w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Oprócz tego pracuje jako instruktor wokalny w Łubniańskim Ośrodku Kultury.

ZOBACZ:

„Take Me Back” – Forever Michael Project

„Respect”

Posted on 2013, in Anna Malek. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania ANNA MALEK została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.