Czyim głosem śpiewa Joanna Moro w serialu „Anna German”?

c86b4b2bb768197ea08361cc3f034758Biograficzny serial pt. „Anny German” oglądało w TVP1 średnio 6,27 mln osób. Dla porównania – w Rosji, każdy odcinek śledziło średnio 22 mln osób! „Anna German” pokazuje burzliwą i dramatyczną historię życia polskiej piosenkarki, która zrobiła międzynarodową karierę w latach 60. i 70. German ma na swoim koncie liczne nagrody polskich i zagranicznych festiwali. W trakcie swojej krótkiej kariery nagrała kilkadziesiąt płyt. Śpiewała w siedmiu językach. Występowała w kilkunastu krajach. Serial przedstawia jej losy od okresu, gdy była dzieckiem aż do śmierci w wieku 46 lat z powodu choroby nowotworowej.

Mało kto jednak zadawał sobie pytanie, w jaki sposób zrealizowano sceny, w których wcielająca się w rolę Anny German Joanna Moro śpiewała a’capella? Przecież nie ma nagrań do wszystkich tych utworów Anny German wykorzystanych w serialu, bez akompaniamentu. W jaki więc sposób podłożono głos identyczny do głosu „Białego Anioła”?

Znamy odpowiedź na to pytanie! 

44667Producenci serialu o Annie German znaleźli idealne rozwiązanie, a właściwie osobę, która idealnie nadawała się do tego, aby użyczyć swojego głosu Joannie Moro.

Vladyslava Vdovychenko – bo o niej mowa – mieszka i pracuje w Odessie. Ukończyła Konserwatorium w Odessie, jest także solistką tamtejszej Filharmonii. Dzięki niebywałemu podobieństwu wokalnemu do jednej z ikon muzyki polskiej i rosyjskiej – Anny German, stworzyła niezapomniany koncert upamiętniający jej twórczość, który cieszy się ogromną popularnością za naszą wschodnią granicą. To także dzięki jego popularności, producenci zdecydowali się na współpracę z Panią Vdovychenko.

W serialu swojego głosu użyczyła do siedmiu utworów.

ZOBACZ SCENY, W KTÓRYCH GŁOSU JOANNIE MORO UŻYCZYŁA VLADYSLAVA VDOVYCHENKO

Vladyslava Vdovychenko [Władysława Wdowiczenko] urodziła się i wychowała na Ukrainie. Historia, która związała ją niewidzialną nicią z Anną German jest naprawdę wyjątkowa. Rodzice Władysławy, którzy są muzykami, kilka tygodni przed pojawieniem się na świecie małej Włady, przypadkowo w jednym z hoteli spotkali Annę German, która odbywała akurat trasę koncertową w ZSRR. German, kiedy zobaczyła kobietę w ciąży miała przepowiedzieć, że na świat przyjdzie dziewczynka, a rodzice będą z niej w przyszłości bardzo dumni. Tak też się stało, przy czym Anna nie wiedziała, że dziś dumna jest z niej cała Ukraina.

Władysława Wdowiczenko i Zbigniew TucholskiVdovychenko urodziła się 22 września w dniu św. Anny. Po raz pierwszy jej talent został odkryty w wieku 9 lat (niespełna miesiąc po śmierci Anny German). To wtedy dostrzeżono jej wyjątkowy głos – głos dojrzałej kobiety, którego barwa do złudzenia przypominała głos Anny German. Jej praca nad warsztatem wokalnym początkowo w szkole muzycznej, później w odeskim konserwatorium sprawiła, że Vladyslava Vdovychenko uznawana jest na Ukrainie za sobowtóra Anny German, choć jej podobieństwo jest jedynie wokalne, a nie wizualne. Regularnie występuje wywołując wiele emocji, przywołując w niezapomnianych utworach lata młodości, ale i tragicznej historii Anny German. Do dnia dzisiejszego ma na swoim koncie ponad 100 koncertów upamiętniających twórczość niezapomnianej polskiej artystki, występując na terenie całej Ukrainy oraz Mołdawii.

VLADYSLAVA VDOVYCHENKO W UTWORZE „EHO LYUBVI”:

Posted on 2013, in Vladyslava Vdovychenko. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania Czyim głosem śpiewa Joanna Moro w serialu „Anna German”? została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.