RAFAŁ SZATAN

Rafał SzatanRafał Szatan – wokalista, kompozytor i pianista. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał w rodzinnym Lubiniu, uczęszczał do Studia Piosenki „Estrada” w Legnicy, następnie studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, o specjalizacji Wokalistyka Jazzowa.

W tym czasie zaczęła się również jego przygoda z teatrem i musicalem. Dostał główną rolę Troy’a w „High School Musical on Stage”, który miał swoją polską prapremierę w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Musical, reżyserowany przez T. Dutkiewicza był wystawiany praktycznie w całej Polsce, został również nagrodzony „Złotą Maską” za najlepszy spektakl dla młodych widzów. W 2010 roku dostał kolejną główną rolę Clouda Bukowskiego, w najsłynniejszym musicalu „Hair”. Pozwoliło mu to na współpracę z jednym z najlepszych reżyserów musicalowych w Polsce, Wojciechem Kościelniakiem. Następnie trafił do Teatru Rozrywki w Chorzowie, gdzie współpracował z kolejnymi świetnymi reżyserami teatralnymi, m.in.: Moniką Strzępką i Pawłem Demirskim, Magdaleną Piekorz, Łukaszem Kosem, Jarosławem Stańkiem i innymi. Obecnie, w Rozrywce można mnie zobaczyć w dwóch spektaklach: „Położnice Szpitala św. Zofii” reż.Monika Strzępka oraz „Przebudzenie Wiosny” reż. Łukasz Kos. RH Plus

Od roku 2011 współpracuje z zespołem RH Plus, którego jest wokalistą. Na swoim koncie mają kilka płyt – z Rafałem ostatnią „Po prostu 3”. Był także uczestnikiem I edycji „The Voice of Poland”, oraz ćwierćfinalistą X Factor wraz z zespołem Soul City.

Rafał jest także wokalistą zespołu Soul City, chóru Opole Gospel Choir, współpracuje także z Cover Brass Band, oraz Orkiestrą Kameralną Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha. Ostatnio koncertuje także na terenie całego kraju wraz ze swoją żoną: Barbarą Kurdej-Szatan, z programem artystycznym pt. „Na 2 głosy”, w którym znalazły się najpiękniejsze utwory wykonywane na dwa głosy.

ZOBACZ:

 

Posted on 2015, in Opole Gospel Choir, Rafał Szatan, Soul City. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania RAFAŁ SZATAN została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.