BARBARA KURDEJ-SZATAN

basia kurdej-szatanBarbara Kurdej-Szatan – jedna z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia, zdobywczyni Telekamery 2015 w kategorii „Aktorka”. Aktorka teatralna, serialowa oraz filmowa. W roku 2013 wcieliła się w rolę konsultantki w reklamach sieci Play, i to ta kampania przyniosła jej największy rozgłos i dała początek dynamicznemu rozwojowi jej kariery.

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, gdzie stawiała swoje pierwsze aktorskie kroki. Wystąpiła w spektaklach w reżyserii Wojciecha Kościelniaka pt. „Proces” w PWST w Krakowie (2008) i w Teatrze Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu w spektaklu „Sen Nocy Letniej” (2008). W Poznaniu wystąpiła także w spektaklach: „W sobotę o ósmej rano”, „Lobotomobil”, „Mary Stuart”.
W 2012 roku zagrała główną rolę w Teatrze Muzycznym Roma w musicalu „Deszczowa piosenka” jako Lina Lamont, zgarniając bardzo dobre recenzje od krytyków teatralnych i dziennikarzy show-businessu. 

Barbara Kurdej-Szatan – IMPRESARIAT

miss-spark-barbara-kurdej-szatan-jako-alicja-z-krainy-czarow_130796_5Zagrała w kilku telenowelach, m.in. „Plebania” (TVP1), „Na dobre i na złe” (TVP2), „Barwy szczęścia” (TVP2), „Pierwsza miłość” (Polsat), a od 2014 roku na stałe występuje jako Joanna Tarnowska w „M jak miłość” (TVP2). Zagrała także główne role w kinowych produkcjach „Dzień dobry kocham Cię” (2014) oraz „Wkręceni 2″ (2015). Barbara Kurdej-Szatan wystąpiła także w kilku teledyskach, m.in. zespołu Rh+, w którym wokalistą jest jej mąż – Rafał Szatan.

Jednym z jej największych dotychczasowych sukcesów jest uhonorowanie jej dotychczasowego dorobku Telekamerą 2015 w kategorii „Aktorka”, która przyznawana jest przez czytelników TeleTygodnia.

Basia Kurdej-Szatan to także od 2011 roku wokalistka w zespole Soul City, z którym w 2012 roku znalazła się w finale II edycji programu X Factor. Wraz z zespołem Soul City aktywnie koncertuje na terenie całego kraju, oraz występuje w charakterze prowadzącej.

Soul City

 

 

Barbara Kurdej-Szatan w teledysku Rh+ „Gdyby wierzyć w nas”:

 

Posted on 2015, in Barbara Kurdej-Szatan. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania BARBARA KURDEJ-SZATAN została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.