„Przeboje dawnych festiwali opolskich” – Monika Wiśniowska-Basel oraz Michał Bober

2014.12.02_SoulCITY_146k — kopia

Kolejny koncert z cyklu „Przeboje dawnych festiwali opolskich” tym razem w wykonaniu Moniki Wiśniowskiej-Basel oraz Michała Bobera odbędzie się 12 kwietnia 2015 r. na scenie klubowej Filharmonii Opolskiej. Na program złożą się piosenki, które znamy, lubimy i śpiewamy od wielu lat. Piosenki, których twórcy i wykonawcy zdobywali nagrody na Krajowych Festiwalach Polskiej Piosenki w Opolu w latach 60., 70. i 80. i które śpiewała cała Polska. Usłyszymy również utwory, które zostały pominięte w werdykcie jury festiwalu, a które zdobyły serca i uznanie publiczności i są słuchane do dzisiaj.
Wykonawcy to wokaliści związani z Opole Gospel Choir i zespołem Soul City, a wyboru piosenek i ich aranżacji podjął się Jacek Mełnicki. 

Monika Wiśniowska
Jest absolwentką Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej a swój warsztat trenowała pod okiem takich artysów jak: Marek Bałata, Grażyna Łobaszewska, Ewa Bem, Ewa Uryga, Naomi Isaacs, Sibel Kose, Jerzy Satanowski, Anna Serafińska.
Była półfinalistką 4 edycji Idola oraz wielu młodzieżowych, międzynarodowych festiwali w kraju i za granicą. Chcąc stworzyć coś własnego w 2006 roku wraz z Tomaszem Baselem założyła swój pierwszy zespół Coffee Break, grający muzykę z pogranicza energicznego soulu, popu i funky, który począwszy od 2007 roku aż do dziś osiągnął wiele sukcesów, gromadząc dużą rzesze fanów, oraz nagrywając debiutancką płytę.
Oprócz tego Monika koncertuje również z innymi projektami muzycznymi m.in. Opole Gospel Choir, Soul City.
Jak podkreślają eksperci Monika dysponuje ciepłym a jednocześnie mocnym i zadziornym głosem, popartym paletą emocjonalnych odcieni. Jej naturalność podczas występów scenicznych przyciąga słuchaczy, niezależnie od wieku czy preferencji muzycznych. Siłą jej głosu jest umiejętność ujawniania prawdziwych, nie udawanych emocji. Dlatego, kiedyś otrzymując nagrodę usłyszała słowa „Ty jesteś prawdą, nie zgub jej”. To stało się jej myślą przewodnią.
Jak sama przyznaje, doskonale odnajduje się w każdej stylistyce, jednak najbliższe jej sercu są nastrojowe utwory poparte akustycznymi brzmieniami.

Michał Bober
Wokalista, manager, dziennikarz. Z zamiłowania podróżnik i pasjonat języka i kultury rosyjskiej. Od 2002 roku jest członkiem Opole Gospel Choir. Od kilku lat współpracuje z wrocławskim zespołem FreeWolni. Podczas 48. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Michał Bober otrzymał I Wyróżnienie przyznane przez widzów TVP S.A. w głosowaniu SMS w konkursie SUPERDEBIUTY w ramach koncertu SUPERJEDYNEK.
Michał jest także założycielem, członkiem oraz managerem zespołu Soul City, który dotarł do ćwierćfinału programu X Factor (II edycja). Obecnie zespół koncertuje na terenie całego kraju.

Michał tworzy także wraz z Moniką Wiśniowską duet, którego ciekawe brzmienie już zostało docenione w konkursie „Pejzaż bez Ciebie”, gdzie otrzymali Nagrodę Publiczności. W 2011 reprezentowali także Polskę na jednym z najważniejszych rosyjskich festiwali młodych talentów „New Wave” (Łotwa). Udało im się przebrnąć przez kilka tysięcy zgłoszeń z całego świata i dotrzeć do ścisłego finału. Konkurs trwał kilka dni i był transmitowany przez kanał RTR Planeta.

 

Podczas koncertu wystąpi sekcja w składzie:

Tomasz Basel – piano
Żenia Betliński – kontrabas
Tomasz Garbera – perkusja
Michał Wilczyński – gitara

Posted on 2015, in Michał Bober, Monika Wiśniowska-Basel, PROJEKTY SPECJALNE, Soul City. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania „Przeboje dawnych festiwali opolskich” – Monika Wiśniowska-Basel oraz Michał Bober została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.