ASMIK SHIROYAN

G9fxuYuFCNMAsmik Shiroyan – ukraińska wokalistka młodego pokolenia, z pochodzenia Ormianka, która popularność na ukraińskiej scenie muzycznej zyskała dzięki udziałowi w programie „The Voice of Ukraine”. Vice-miss Ukrainy z 2011 roku. Uważa, że talent i pracowitość to idealne połączenie, aby odnieść sukces w branży muzycznej. Jej artystyczne dokonania, pomimo młodego wieku, udowadniają, że ma całkowitą rację! Asmik zdobyła serca nie tylko ukraińskich widzów, ale także milionów Polaków, którzy jej występ z „The Voice of Ukraine” przesyłali masowo na wszystkich portalach społecznościowych, dzięki czemu trafił do wielu ogólnopolskich mediów.

Asmik w tym roku ukończyła Uniwersytet w Dniepropietrowsku na wydziale psychologii. Wcześniej uczęszczała do liceum medycznego, ale to właśnie psychologia była jej marzeniem. Oczywiście obok muzyki! W 2012 roku otrzymała Grand Prix festiwalu „Obrij” na Ukrainie, oraz Grand Prix festiwalu „Głos Armenii”. W 2013 brała udział w konkursie „Złoty Głos” w Rosji. 

Popularność na Ukrainie przyniósł jej udział w programie „Golos strany” („The Voice of Ukraine”), gdzie brawurowo wykonała utwór Czesława Niemena, po polsku, pt. „Dziwny jest ten świat”. Wszyscy członkowie jury chcieli mieć Asmik u siebie w drużynie. Wokalistka zdecydowała jednak, że chce dalej walczyć w programie pod opieką Ani Lorak – popularnej ukraińskiej wokalistki (nota bene z polskimi korzeniami).

LJFOFlc9s5Q

Wykonanie utworu „Dziwny jest ten świat” przez Asmik Shiroyan stało się hitem Internetu tak na Ukrainie jak i w Polsce. Jej występ tylko w naszym kraju obejrzało kilka milionów Polaków. O jej występie w programie pisało większość portali internetowych, takich jak: Wprost, Super Express, Gość, Radio Eska, Pudelek, Plotek, Gazeta Wyborcza, i innych.

Asmik po raz pierwszy została zaproszona do Polski na uroczystą galę rozdania nagród „Fryderyki”, gdzie zaśpiewała jeden z najsłynniejszych utworów Czesława Niemena w duecie z Mateuszem Ziółko (transmisja TVP2).

WV6rcx0BeTcOd tego czasu Asmik kilkukrotnie występowała w Polsce, a spotkanie z jej muzyką zawsze spotyka się z pozytywnym odbiorem. Jej mocny głos i wyrazista osobowość sceniczna sprawia, że jest jedną z nielicznych artystek, które mają szansę zrobić międzynarodową karierę.

W listopadzie 2015 roku, na zaproszenie Media Vocals, Asmik przyjedzie do Polski i wystąpi w kilkunastu klubach oraz centrach kultury na terenie całego kraju! Asmik najlepiej czuje się wykonując utwory z pogranicza jazzu, soulu i r’n’b. W jej repertuarze znalazło się kilka utworów Czesława Niemena, kompozycje w języku polskim, ukraińskim rosyjskim, oraz jej własne kompozycje.

ZOBACZ:

„Dziwny jest ten świat” – The Voice of Ukraine:

„Dziwny jest ten świat” – Asmik Shiroyan & Mateusz Ziółko:

„Broken Hearted Girl” – Beyonce cover:

GALERIA ZDJĘĆ

W sprawie organizacji koncertów prosimy o KONTAKT.

 

Posted on 2015, in Asmik Shiroyan. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania ASMIK SHIROYAN została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.