„ALE KINO!” – trzeci cykl koncertów z serii NA DWA GŁOSY!

ale kino logo (Medium)Kontynuując cieszący się wielkim zainteresowaniem opolskiej publiczności cykl koncertów klubowych „Na Dwa Głosy”, prezentowany od 2014 r. w Filharmonii Opolskiej, proponujemy w 2016 r. kolejny cykl koncertów, zatytułowany „Na Dwa Głosy – Ale Kino!”.

Na cykl siedmiu koncertów w wykonaniu uznanych już na muzycznej i teatralnej scenie duetów wokalnych o opolskim rodowodzie artystycznym, obecnie występujących między innymi we wrocławskim teatrze „Capitol”, warszawskiej „Romie”, czy w krakowskim teatrze „Variete”, złożą się tym razem niezapomniane i lubiane przez wszystkich piosenki filmowe, które obecnie stanowią kanon tego gatunku. 

Podczas koncertów zostaną zaprezentowane zarówno polskie, jak i światowe przeboje z filmów i seriali, takich jak „Cabaret”, „Hair”, „Casablanca”, „Rosemarys’ Baby”, „Narodziny Gwiazdy”, „Dzwonnik z Notre Dame”, „Pożegnania”, „Ogniem i mieczem”, „Jan Serce”, „Halo Szpicbródka”, „Prawo i pięść”, często w niespotykanych dotąd, współczesnych aranżacjach.

Chcielibyśmy także podtrzymać lubiany przez publiczność zwyczaj wykonywania podczas każdego z koncertów tzw. „repertuaru obowiązkowego”, który zawsze stanowi pewną muzyczną niespodziankę, i polega na spontanicznej prezentacji przez wokalistów trzech utworów, wybranych przez kierownika muzycznego każdego z koncertów, Jacka Mełnickiego z jego wyłącznym akompaniamentem na fortepianie akustycznym. W pozostałym repertuarze we wszystkich koncertach wokalistom towarzyszyć będą znakomici instrumentaliści.

Zgodnie z dotychczasową tradycją, tegoroczny cykl zakończy grudniowy, galowy koncert świąteczny „Na 15 Głosów” – w wykonaniu wszystkich artystów biorących udział w comiesięcznych koncertach.

Koncerty będą odbywać się w Klubie Filharmonii Opolskiej. Aktualne terminy koncertów dostępne pod tym linkiem. Serdecznie zapraszamy :)

Posted on 2016, in ALE KINO, Aleksandra Gadzińska, Anna Malek, Barbara Kurdej-Szatan, Michał Bober, Monika Wiśniowska-Basel, Opole Gospel Choir, Piotr Jurkowski, PROJEKTY SPECJALNE, Rafał Szatan, Soul City, Łukasz Szuba. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania „ALE KINO!” – trzeci cykl koncertów z serii NA DWA GŁOSY! została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.