15 lat Opole Gospel Choir!

15 lat Opole Gospel Choir

Opole Gospel Choir to jeden z najdłużej nieprzerwanie działających chórów muzyki gospel w Polsce!

Początku chóru sięgają roku 2001, ale pomysł jego powstania zrodził się wiele lat wcześniej. Założycielem zespołu jest Jacek Mełnicki – wokalista, kompozytor muzyki teatralnej, aranżer, trener wokalny. Założyciel i lider grupy wokalnej „Studio Singers” (1985 – 1991). Od 1991 roku szef Opolskiego Studia Piosenki, a od 2001 – także Opole Gospel Choir. 

Zespół na przestrzeni lat koncertował na terenie całego kraju: brał udział w najważniejszych polskich festiwalach, wielokrotnie towarzyszył polskim artystom na festiwalach w Opolu, Sopocie, Zielonej Górze. Opole Gospel Choir występował także w kilku krajach europejskich – m.in. Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, na Białorusi.

W 2016 roku odbędzie się także jubileuszowy Opole Gospel Festival w Filharmonii Opolskiej, którego gospodarzami jest chór Jacka Mełnickiego.

Aktualnie w chórze jest prawie 30 osób. Oprócz wielu osiągnięć, członkowie Opole Gospel Choir to przede wszystkim zgrana paczka przyjaźniących się ze sobą osób, które kochają muzykę i uwielbiają wspólne jej tworzenie w gościnnych murach Amfiteatru Opolskiego. Po 15 latach działalności chór ma w swoim składzie kilka rodzeństw i małżeństw, oraz sporą gromadkę dzieci.

Dowiedz się więcej:

www.ogc.art.pl
www.mediavocals.pl/ogc

Posted on 2016, in Opole Gospel Choir. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania 15 lat Opole Gospel Choir! została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.