Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan w koncercie muzyki filmowej

Koncert najpiękniejszych piosenek filmowych to największe przeboje z polskich i zagranicznych filmów i seriali w wykonaniu małżeństwa: Barbary Kurdej-Szatan oraz Rafała Szatana.

Barbara Kurdej-Szatan – jedna z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia, zdobywczyni trzech z rzędu Telekamer w kategorii „Aktorka”. Aktorka teatralna, serialowa oraz filmowa. W roku 2013 wcieliła się w rolę konsultantki w reklamach sieci Play, i to ta kampania przyniosła jej największy rozgłos i dała początek dynamicznemu rozwojowi jej kariery.


Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, gdzie stawiała swoje pierwsze aktorskie kroki. Wystąpiła w spektaklach w reżyserii Wojciecha Kościelniaka pt. „Proces” w PWST w Krakowie (2008) i w Teatrze Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu w spektaklu „Sen Nocy Letniej” (2008). W Poznaniu wystąpiła także w spektaklach: „W sobotę o ósmej rano”, „Lobotomobil”, „Mary Stuart”.

W 2012 roku zagrała główną rolę w Teatrze Muzycznym Roma w musicalu „Deszczowa piosenka” jako Lina Lamont, zgarniając bardzo dobre recenzje od krytyków teatralnych i dziennikarzy show-businessu.

Zagrała w kilku telenowelach, m.in. „Plebania” (TVP1), „Na dobre i na złe” (TVP2), „Barwy szczęścia” (TVP2), „Pierwsza miłość” (Polsat), a od 2014 roku na stałe występuje jako Joanna Tarnowska w „M jak miłość” (TVP2). Zagrała także główne role w kinowych produkcjach „Dzień dobry kocham Cię” (2014) oraz „Wkręceni 2” (2015). Barbara Kurdej-Szatan wystąpiła także w kilku teledyskach, m.in. zespołu Rh+, w którym wokalistą jest jej mąż – Rafał Szatan.

Jednym z jej największych dotychczasowych sukcesów jest uhonorowanie jej dotychczasowego dorobku Telekamerą 2015 w kategorii „Aktorka”, która przyznawana jest przez czytelników TeleTygodnia.

Basia Kurdej-Szatan to także od 2011 roku wokalistka w zespole Soul City, z którym w 2012 roku znalazła się w finale II edycji programu X Factor. Wraz z zespołem Soul City aktywnie koncertuje na terenie całego kraju, oraz występuje w charakterze prowadzącej.

 

Rafał Szatan – wokalista, kompozytor i pianista. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał w rodzinnym Lubiniu, uczęszczał do Studia Piosenki „Estrada” w Legnicy, następnie studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, o specjalizacji Wokalistyka Jazzowa.

 

W tym czasie zaczęła się również jego przygoda z teatrem i musicalem. Dostał główną rolę Troy’a w „High School Musical on Stage”, który miał swoją polską prapremierę w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Musical, reżyserowany przez T. Dutkiewicza był wystawiany praktycznie w całej Polsce, został również nagrodzony „Złotą Maską” za najlepszy spektakl dla młodych widzów. W 2010 roku dostał kolejną główną rolę Clouda Bukowskiego, w najsłynniejszym musicalu „Hair”. Pozwoliło mu to na współpracę z jednym z najlepszych reżyserów musicalowych w Polsce, Wojciechem Kościelniakiem. Następnie trafił do Teatru Rozrywki w Chorzowie, gdzie współpracował z kolejnymi świetnymi reżyserami teatralnymi, m.in.: Moniką Strzępką i Pawłem Demirskim, Magdaleną Piekorz, Łukaszem Kosem, Jarosławem Stańkiem i innymi. Obecnie, w Rozrywce można mnie zobaczyć w dwóch spektaklach: „Położnice Szpitala św. Zofii” reż.Monika Strzępka oraz „Przebudzenie Wiosny” reż. Łukasz Kos.

Od roku 2011 współpracuje z zespołem RH Plus, którego jest wokalistą. Na swoim koncie mają kilka płyt – z Rafałem ostatnią „Po prostu 3”. Był także uczestnikiem I edycji „The Voice of Poland”, oraz ćwierćfinalistą X Factor wraz z zespołem Soul City.

Rafał jest także wokalistą zespołu Soul City, chóru Opole Gospel Choir, współpracuje także z Cover Brass Band, oraz Orkiestrą Kameralną Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha.

REPERTUAR KONCERTU FILMOWEGO:

„Skyfall”, „Writing On The Wall”, „Somewhere Over The Rainbow”, „Kiss From A Rose”, „When I Fall In Love”, New York, New York”, „A Whole New World”, „Colors Of The Wind”, „So Close”, „Defying Gravity”, „You’ve Got A Friend”, „Beauty And The Beast”, Medley polskich utworów, i inne.

Posted on 2017, in Barbara Kurdej-Szatan, MEDIA VOCALS, PROJEKTY SPECJALNE, Rafał Szatan. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan w koncercie muzyki filmowej została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.